Прес-центр Про філію Послуги і тарифи Довідка Ресурси Оплата
Новини поштою

Побудовано “абсолютно захищену” комп’ютерну мережу?


30.12.2004
Декілька наукових центрів у світі розробляють технології, що дозволять створити абсолютно захищені комп’ютерні мережі, нездоланні для хакерів. Як повідомляє британська газета Financial Times, у них буде використовуватись квантова криптографія, за допомогою якої шифруватиметься інформація.

Після цього несанкціонована розшифровка стає неможливою.
Перший дослідний зразок подібної мережі було нещодавно створено у Кембриджі фахівцями компанії Toshiba Research Europe. Тестування мережі на технічній базі крупної телекомунікаційної компанії MCI дало позитивні результати.

При застосуванні звичайних комп’ютерних технологій хакерам на підбір криптографічного ключа потрібен час від декількох хвилин до декількох років, а також значні комп’ютерні потужності. Квантова криптографія заснована на передачі даних за допомогою частинок світла – фотонів, які при своїй поляризації зберігають біти інформації. Оскільки квантові розрахунки здійснюються з величезною швидкістю, відповідні технології дозволяють змінювати ключі декілька разів на секунду. Відтак для розшифровки “квантової” комп’ютерної інформації знадобиться час, неспівставний з тривалістю людського життя.

Практичному запровадженню цієї технології поки що заважають її надзвичайна чутливість до температурних коливань та деякі інші чинники. Над цим зараз і працюють науковці.


Одеська філія ПАТ «Укртелеком»
Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Одеса, 65023, Коблевська 39


Зворотний зв'язок