Архів новин / У Кабінеті Міністрів України


07.06.2006
У Кабінеті Міністрів України відбулася нарада під головуванням Прем`єр-міністра Юрія Єханурова, під час якої обговорювалося питання щодо запровадження комп`ютеризованої системи „Картка обліку соціальних пільг”.

Головний доповідач, Міністр транспорту та зв’язку Віктор Бондар запропонував запровадити єдину картку з чіпом, яка буде містити спеціальну інформацію про людину. Це важливо і зручно не лише для транспортних перевезень, а й для інших типів виплат. По суті це прообраз електронного паспорту, якими вже користується весь цивілізований світ.

В ході наради зазначалося, що право на пільги, у тому числі транспортні, має майже половина населення України – пенсіонери та ще 48 категорій громадян. Необхідно створити єдиний реєстр пільговиків, вирішити проблему рівності і доступності, наприклад, до пільгового відпуску ліків за рецептами лікарів. Така електронна картка забезпечить створення єдиної прозорої системи надання пільг та обліку їх витрат, збалансувавши ресурси держави, потреби і можливості громадян.

Як один з варіантів поетапного впровадження системи розглядається можливість реалізації пілотних проектів у 2006-2008 роках у Києві, Дніпропетровську та Дніпродзержинську.

Наголошувалося також на необхідності спочатку провести повну інвентаризацію пільг, вдосконалити порядок їх надання, а лише потім вже запроваджувати систему електронного обліку пільг.

Підбиваючи підсумки наради, Ю.Єхануров, наголосив, що в питанні упорядкування пільг необхідно рухатися в бік реалістичного бачення стану справ, а пропонована система таку можливість надає.

За матеріалами офіційного веб-сайту Міністерствa транспорту та зв'язку України.


Одеська філія ПАТ «Укртелеком»

Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Одеса, 65026, Коблевська 39