Архів новин / У Національній комісії з питань регулювання зв’язку України


06.05.2006
5 травня 2006 року Національна комісія з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) у межах своїх повноважень прийняла рішення "Про затвердження Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги" та подала це рішення на затвердження до Міністерства юстиції України.

Проект зазначених тарифів було розроблено з метою приведення тарифів у відповідність до Закону України “Про телекомунікації”, а також збалансування тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги для забезпечення більш сприятливого конкурентного середовища на лібералізованому ринку телекомунікацій України.

З моменту затвердження діючих на сьогодні тарифів пройшло майже чотири роки. За цей час відбулось значне зростання експлуатаційних витрат операторів телекомунікацій, зокрема, лише за період 2002-2005 років індекс цін виробників промислової продукції склав 159,6%, а індекс споживчих цін – 133,2%.

Забезпечення стабільної роботи операторів телекомунікацій, які створюють та утримують місцеві мережі, можливе лише за умов збалансування тарифів, наближення їх розміру до собівартості та зменшення перехресного субсидування за видами послуг.

Проектом Граничних тарифів передбачено їх введення в дію у 2 етапи: на період з 01.06.06 до 31.10.06 включно та з 01.11.06.
Проект має на меті поліпшення тарифного регулювання суб’єктів ринку телекомунікацій (операторів), які здійснюють свою діяльність з використанням Граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги.

Новий рівень тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги має зменшити рівень перехресного субсидування, існуючий на ринку телекомунікацій, дозволить частково забезпечити покриття витрат на надання послуг місцевого телефонного зв’язку, зокрема, зменшити збитковість сільського телефонного зв’язку. Одночасне зменшення тарифів на міжнародні виклики підніме конкурентоспроможність операторів фіксованого зв’язку та дозволить їм працювати на лібералізованому ринку телекомунікацій.

За матеріалами офіційного веб-сайту НКРЗ.


Одеська філія ПАТ «Укртелеком»

Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Одеса, 65026, Коблевська 39