Архів новин / Верховною Радою України встановлено кримінальну відповідальність за злочини у сфері використання комп’ютерів.


23.12.2004
Верховною Радою України встановлено кримінальну відповідальність за злочини у сфері використання комп’ютерів.

За відповідний закон проголосувало 285 народних депутатів.
Згідно зі змінами, внесеними до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, кримінальна відповідальність настає за несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, викривлення процесу її обробки та порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Окрім цього, Кримінальний кодекс доповнено новими статтями, які встановлюють відповідальність за створення з метою використання шкідливих програмних або технічних засобів, а також їх поширення чи збут. Під відповідні статті нового закону підпадають також перешкоджання роботі комп’ютерів чи комп’ютерних мереж шляхом масової розсилки повідомлень (т.зв. “спаму”).

Закон передбачає також застосування до осіб, винних у скоєнні таких злочинів, конфіскації програмних або технічних засобів, за допомогою яких здійснювались протиправні дії і які є власністю цих осіб.

За матеріалами “Форум”.


Одеська філія ПАТ «Укртелеком»

Довідка за телефоном: 0-800-506-800
Поштова адреса: Україна, Одеса, 65026, Коблевська 39